Krátke správy z boxu

Po mesiacoch špekulácií promotér Gennadya Golovkina povedal, že zápas s Canelom Alvarezom jednoducho musí byť. Potvrdil, že to chcú obe strany, je v tom jednoducho príliš veľa peňazí.

News

Ako upresnil portál FightNews, promotér Golovkina Tom Loeffler hovorí, že prebiehajú vážne rokovania s Golden Boy Promotions o získanie termínu pre tento zápas, a to niekedy v septembri. Samozrejme záleží na tom, či Alvarez nestratí titul s Juliom Cesarom Chavezom Jr. v máji.
Čo sa týka miesta konania zápasu, Loeffler povedal, že existuje niekoľko možností, vrátane Madison Square Garden a T-Mobile Arena, ale je tu jedno miesto, ktoré môže z tohto zápasu urobiť najväčšiu boxerskú udalosť všetkých čias - Cowboys Stadium v Dallase.

Neporazený majster sveta WBC Super vo welterweight Jermell Charlo (28-0, 13 KO) bude obhajovať svoj titul majstra sveta proti vyzývateľovi a #1 v rebríčku Charlesovi Hatleymu (26-1-1, 18 KO) 22. apríla v Barclays Center v Brooklyne, NY.

Robert "Nordic Nightmare" Helenius (24-1, 15 KO) a Dereck "Delboy" Chisora (26-7, 18 KO) sa stretnú v novom zápase 27. mája v Hartwall Arene v Helsinkách. Zápas bude o WBC Silver heavyweight titul. Helenius v prvom zápase zvíťazil po kontroverznom rozhodnutí nad Chisorom v decembri 2011.

Komisia WBA nariadila eliminačný zápas medzi jednotkou rebríčka WBA Kirylom Relikhom (21-1, 19 KO) a bývalým majstrom sveta v dvoch divíziách Rancesom Barthelemym (25-0, 13 KO). Víťaz zápasu bude povinným vyzývateľom Rickyho Burnsa o titul WBA lightweight. Burns aktuálne bude bojovať o zjednotenie titulov WBA a IBF 15. apríla proti Juliusovi Indignovi.

Svetová boxová organizácia WBO schválila zápas medzi Liamom Smithom a Liamom Williamsom o dočasný titul WBO vo welterovej hmotnosti. Zápas Smitha a Williamsa sa uskutoční na Manchester Arena v sobotu 8. apríla v priamom prenose na BT Sport a BoxNation.

Diskusia

 
25. 03. 2017
Nasledujúca stránka: Klub