Josef  William Frazier Meno: Josef  William Frazier
 Narodený: 12.1.1944
 Miesto narodenia: Beaufort, Južná Karolína
 Váha:  ťažká váha
 Úspechy:  majster sveta WBA a WBC 16.Feb 1970–22.Jan 1973,

 olympijský víťaz v ťažkej váhe Tokio 1964             

Z Južnej Karolíny sa presťahoval do Philadelhie, kde cez deň pracoval ako mäsiar
a v podvečer tvrdo trénoval. Ako dvadsaťročný vyhral na olympiáde v Tokiu, v roku 1964, zlatú medailu v ťažkej váhe. Dlho však nezotrval v amatérskom ringu. Prvé stretnutie v tábore profesionálov vybojoval vo  Philadelphii 16.8.1965, kde v prvom kole zvíťazil TKO nad Woody Gossom. Po tomto prvom zápase nasledovala séria 17 víťazných stretnutí. Prvý krát dostal možnosť bojovať o titul majstra sveta 4. marca 1968. joe_frazierStretnutie sa konalo v Madison Square Garden v New Yorku a jeho súperom bol Buster Mathis, ktorého zdolal Frazier TKO v 11.kole.  Nasledovali dalšie štyri stretnutia o titul majstra sveta, ktoré taktiež vyhráva.
V roku 1970 16. februára, v Madison Square Garden v New Yorku, nastupuje na stretnutie o
združený titul majstra sveta spoločností WBA a WBC. Jeho súperom je Jimmy Ellis, nad ktorým víťazí TKO v piatom kole. Ešte v tomto istom roku poráža kráľa poloťažkej váhy Boba Fostera.
8. marca 1971 poráža Muhammada Aliho, je  to jeho 27 stretnutie, a zo všetkých vyšiel z ringu ako víťaz.  Toto stretnutie dokazovalo veľkosť „Smokin` Joa“. Pred  vypredaným
hľadiskom, (21 500 divákov), v New Yorku, v  Meadison Square Garden, sa podarilo Frazierovi poslať na  podlahu v 15. kole svojho súpera. Ali síce vstal, ale od KO ho zachránil gong, ktorý ukončil stretnutie.
Nasledovali ďalšie dve víťazné stretnutia. Až po tejto šnúre víťazstiev, 22. januára 1973
nastupuje do ringu v Jamaice proti George Foremanovi prezývaného "buldozér". V tomto stretnutí pretrhne Foreman šnúru víťazstiev Fraziera, a víťazí nad ním v druhom kole TKO. Nasleduje jedno víťazné prípravné stretnutie. Rok po prehre s Foremanom, prehráva svoje ďalšie stretnutie s Muhammadom Alim, ktorý ho poráža aj v roku 1975. V roku 1976 nastupuje proti  George Foremanovi,  ktorý poráža Fraizera v piatom kole TKO. Na svoje posledné stretnutie nastupuje v roku 1981 v Chicagu, ktoré prehráva.
Vo svojej kariére vybojoval 37 stretnutí, z toho 32 víťazných, 4 prehral a raz remizoval.

Predchádzajúca stránka: László Papp Nasledujúca stránka: Jack Dempsey