Jack Dempsey Meno: William Harrison "Jack" Dempsey
 Narodený: 24.6.1895 (†31.5.1983)
 Miesto narodenia: Manassa, Colorado, USA
 Váha: ťažká váha
 Úspechy: majster sveta v ťažkej váhe od 4.7.1919 - 23.september 1926

 Mužom, ktorý získal v ringu i mimo neho nevídanú popularitu, bol americký fenomén Jack Dempsey.
 S boxom začal v Young Peter´s Jackson Gym v Salt Lake City, Utah ako 16-ročný.S profesionálnym boxom začal v roku 1914 s prezývkou "Kid Blackie".   Damon Runyan dal prezývku Dempseymu "Manassa Mauler" - "Hromotĺk z Manassy", počas neúspešnej cesty do New Yorku, v roku 1916. Dempsey bol  jeden z najpopulárnejších boxerov ťažkej váhy všetkých čias.
 V roku 1919 knokautoval Jesse Willarda a vyhral titul v ťažkej váhe a udržal ho až do 23.septembra 1926, kedy prehral s Gene Tunneyom vo Filadelfii. Svoj druhý zápas s Gene Tunneym prehral kvôli dlhému počítaniu. Dempsey zrazil Tunneyho v siedmom kole, ale pretože nešiel ihneď do neutrálneho rohu, rozhodca nezačal súpera počítať.
Tunney vstal, keď rozhodca odpočítal deväť a pokračoval v zápase.bOdpočítanie Tuneyho bolo odhadnuté až na 14, a toto kotroverzné odpočítanie zostalo natrvalo vyryté v histórii boxu. Počas svojej kariéry mal Dempsey 4 rôznych manažérov: Andy Malloy, A.J. Aurback, Frank Price a Jack "Doc" Kearns.
Dempsey raz zdieľal apartmán s Charlie Chaplinom a Douglasom Fairbanksom Sr.. Na svoje 75. narodeniny, v roku 1970, bol Dempsey pozvaný do Madison Square Garden, kde mu 19,000 ľudí zaspievalo "Happy Birthday". Dempsey bol uvedený do boxérskej Siene slávy v roku 1990. V roku 2003 bol Dempsey označený siedmym najlepším boxerom všetkých čias časopisom Ring Magazine.
Okrem toho, že titul úspešne obhajoval sedem rokov (v rokoch 1919 až 1926), dodnes platí za boxera s najtvrdšími údermi. Dempsey bol aj príkladom toho, že boxeri s večne „otlčenými hlavami“ sa môžu dožiť vysokého veku: muž, na ktorého „zápas storočia“ sa prišiel pozrieť dokonca prezident Theodor Roosewelt, odišiel do „ringového neba“ v 88 rokoch! Bonbónikmi v jeho kariére boli hororové duely s jeho dvoma najväčšími sokmi - Georgesom Carpentierom a Gene Tunneyom. A práve ten, ktorý sa odohrával pod šírym nebom 2. júla 1921 v New Jersey, vošiel do histórie. Duel Dempseyho s Francúzom Carpentierom bol zápasom superlatívov. Ešte nikdy v žiadnom športovom zápolení nebolo v hre 500 000 dolárov, ešte nikdy sa kvôli jedinému podujatiu neskonštruoval obrovský štadión, ešte nikdy dovtedy sa duel z ringu neprenášal v priamom rozhlasovom prenose a ešte nikdy nebolo na boxe v hľadisku 120 000 divákov! Niet divu, obaja borci platili za výnimočné osobnosti aj mimo ringu. Georges Carpentier sa napríklad priatelil s Mauricom Chevalierom, či waleským princom, na Dempseya sa prišiel v pamätný deň okrem amerického prezidenta pozrieť aj podnikateľ a milionár Rockefeller. Stretnutie rozpočítané na 12 kôl sledovalo 778 novinárov, nemenší záujem o duel bol aj v samotnom Francúzsku – na parížskom letisku Orly boli pripravené vzlietnuť lietadlá, ktoré mali vypúšťaním dymovníc dať Parížanom správu o triumfe Carpentiera.
Ten však nemal proti Dempseymu šancu. Známy spisovateľ Bernard Shaw síce stavil väčšiu sumu na Carpentierovo víťazstvo, odvolávajúc sa na neporovnateľne vyššiu Francúzovu inteligenciu, ale ani rozumová prevaha nemohla predčiť Američana vo fyzickej sile a kondícii. Dempsey poslal Carpentiera knokautom nekompromisne na podlahu ringu už v 4. kole.
V ringu vybojoval celkom 83 stretnutí, 66 vyhral (51 KO), 6 prehral a 11 skončilo nerozhodne.

Predchádzajúca stránka: Joe Frazier Nasledujúca stránka: George Foreman