Novinky z boxerského ringu v Komárne

Kaposvár v Maďarsku bol 12.-14 marca dejiskom významného medzinárodného turnajadorastencov a dievčat v boxe.

Zúčastnilo sa ho 130 účastníkov z Rumunska, Srbska, a Maďarska. Medzi nimi sa veľmi dobrými výsledkami prezentovali aj dievčatá - boxerky ŠKB Spartak Komárno: Banda Irénke vo svejej hmotnostnej kategórii suverénnym spôsobom zvíťazila a popri prvenstve jej medzinárodná jury turnaja udelila aj titul najtechnickejšej boxerky celého turnaja. Horváth Szabina si na tomto medzinárodnom turnaji vybojovala 2. miesto a Kulinová Diana skončila na 3. mieste.Medzištátne stretnutie Poľsko - Slovensko mládeže v boxe sa uskutočnilo v poľskom Kuníne 13.3.2010. V reprezentačnom výbere Slovenska nastúpili aj dvaja členovia ŠKB Spartak Komárno, Bartaloš Kristian  aSzabacsi Richard, obaja však svoje stretnutia s poľskými reprezentantmi prehrali na body. Poľsko zvíťazilo v tomto stretnutí nad Slovenskom 18:4.

ŠKB Spartak Komárno usporiadal 12.-14. marca trojdenné Majstrovstvá Slovenska juniorov v boxe. Majstrovstiev sa zúčastnilo 54 boxerov z 20 klubov SR. Titul majstra SR juniorov pre rok 2010 si vybojoval Csonka Mário z BC Komárno. Striebornú medailu si vybojovali Bőlcskei Csaba zo Športového klubu boxu Spartak a Krivanek Jozef z BC Dunaj Rom Komárno.
V špeciálnej hale pre box usporiadal ŠKB Spartak Komárno 20. marca v poradí 3. turnaj Západnej oblasti Slovenskej dorasteneckej ligy. Na turnaji štartovalo 53 účastníkov z 8 klubov SR a 3 klubov z Maďarska /Győr, Tata a MTK Budapest/. Z Komárna mal najväčšie zastúpenie ŠKB Spartak so 7 účastníkmi, z ktorých v ringu zvíťazili Adam Milan na body 3.0 nad Hauerom z Trnavy, Balog Gábor na body 3:0 nad Pavúčekom z Malaciek a Kulinová Diana 3:0 na body nad Dittrich Évou z Győru. Bez boja vo svojich váhových a vekových kategóriách zvíťazili Bartalos Kristian,  Kollár Ladislav a Horváth Szabina. Svoj duel z boxerov ŠKB prehral len Papp Zsolt. Vo svojich hmotnostných kategóriách zvíťazili aj ďalší komárňanskí boxeri – Pusztai Zoltán z BC Dunaj Rom a Csonka Mário z BC Komárno.
Družstvu mužov ŠKB Spartak Komárno bol riadiacou komisiou medzinárodnej boxerskej ligy ponúknutý štart v renomovanej dlhodobej súťaži družstiev BoxingOne Championships 2010, v ktorej bude v dvoch 4 členných skupinách bojovať o konečného víťaza 8 boxerských klubov. Medzinárodné majstrovstvá klubov budú prebiehať od apríla do novembra t.r. V základnej skupine sa Komárno má stretnúť dvojkolove doma a vonku s poprednými  - vybranými boxerskými klubmi z Poľska - Rybnik, z ČR - Prostějov a z Maďarska - Győr. Prvé dve družstvá zo základ-nej skupiny postupujú do ďalšieho boja, v ktorom sa stretnú v boji o titul medzinárodného majstra s prvými dvomi družstvami druhej 4 člennej skupiny. ŠKB Spartak túto ponuku, ktorá je vyjadrením dôvery a medzinárodného uznania boxu v Komárne aj napriek veľkej náročnosti súťaže prijal a potvrdil svoju účasť. V našom meste sa tak oživí kvalitná boxerská súťaž mužov, na akú si pamätníci možno ešte spomínajú z čias hodnotných zápasov Spartaka v celoštátnej extralige bývalého Československa. Veríme, že účasťou v BoxingOne Championships 2010 na túto tradíciu komárňanský boxing úspešne nadviaže.