Víťazstvo ŠKB Spartak v Slovenskej lige boxu

Športový klub boxu Spartak Komárno usporiadal uplynulý víkend v poradí 9. - predposledný - tohoročný turnaj II. Slovenskej ligy boxu. Ligové turnaje sú otvorené pre všetky boxerské kluby Slovenska. Podľa súťažných pravidiel sa turnaje konajú v jednotlivých mládežníckych a dospelých vekových kategóriách mužov a žien.

ŠKB SpartakTohoto ligového turnaja sa v Športovej hale pre box zúčastnilo 54 boxerov z 18 klubov. Turnaj mal medzinárodný charakter, keďže usporiadateľ  pozval aj 3 boxerké  kluby Maďarska  z miest Tata, Györ, Pápa.

ŠKB Spartak Komárno úspešne  reprezentovali boxeri:   Daniel Nagy,  Roland Krepelka,  Patrik Halász,  Robert Kulin,  Kálmán Kovács, Zolán Kurucz, Zsolt Birkás, Marek Strapec, Tibor Bélaia jedna boxerka Tűnde Koczkás.

Výsledky boxerov ŠKB Sp. Komárno na tomto ligovom turnaji :

Vo vekovej  kategórii starších žiakov

do 40 kg Roland Krepelka zvíťazil 3:0 na body nad P. Kollerom z BC Galanty

do 54 kg Patrik Halász  zvíťazil v 1. kole technickým KO nad Kevinom Tulejom z BBC Sereď

do 54 kg Róbert Kulin  zvíťazil 3:0 na body nad Zoltánom Kuruczom z ŠKB Komárno

Vo vekovej  kategórii starších dorastencov

do  91 kg Daniel Nagy prehral pred časovým limitom TKO s Marošom Krajinčíkom z PBT Nitra

Vo vekovej kategórie mužov – elite:

do 75 kg Zsolt Birkás tesne n.b. 1:2 prehral 1 s  Jánosom Pardim  z maďarského klubu Pápa

do 81 kg Marek Strapec zvíťazil 3:0 na body nad Jurajom Benkom z ŠKKB Banská Bystrica

do 91 kg Kálmán Kovács  zvíťazil 3:0 na body nad Jánomm Mádelom  z ŠKKB Banská Bystrica

nad 91 kg Tibor Bélai v najhodnotnejšom zápase celého turnaja zvíťazil po veľmi dobrom výkone 3:0 na body nad  reprezentantom maďarského klubu Pápa Tamásom Reinerom.

Boxerka  ŠKB Spartak  Tünde Koczkás nemala vo svojej vekovej a hmotnostnej kategórii súperku.

Turnaj rozhodovali  traja rozhodcovia z Komárna – hlavným rozhodom podujatia bol  Bc. Norbert Horňák, v ringu a pri bodovaní sa striedali Imrich Várhegyi, Petra Jachmanová, Piroska  Bodoki a z Bratislavy rozhodca Ing. Miroslav Jakubík

Zásluhou  šiestich víťazstiev boxerov si Spartak v celkovom bodovom hodnotení  družstiev  v súhrne  všetkých vekových a hmotnostných kategórií  na tomto 9. turnaji vybojoval  1. miesto.  V priebežnom hodnotení družstiev  tejto ligovej  súťaže družstiev, ktorá je rozpísaná na 10 turnajov  je po deviatom turnajovom kole ŠKB Spartak Komárno zo 41 zúčastnených boxerských klubov Slovenska v súhrnnom bodovom hodnotení všetkých vekových a hmotnostných kategórií na treťom mieste.